Sprawdź najnowsze wpisy:
Jak dobrać kolory na stronę internetową?

Projektując stronę internetową lub popełniając grafikę stajesz przed wyborem  odpowiednich kolorów.  Oczywiście polegasz przy tym na swojej wrażliwości i guście. Ale czy kolory w Twojej palecie na pewno do siebie pasują? Jak stworzyć dobrą kombinacje tło/kolor czcionki? Od czego zacząć i gdzie szukać inspiracji?

Z pewnością warto poznać teorię oraz oddziaływanie emocjonalne kolorów. Dużo ciekawych rzeczy dowiesz się z Wiki. Oprócz tego w sieci znajdziesz masę doskonałych narzędzi do tworzenia palet oraz galerii z inspiracjami. Poniżej znajdziesz opis moich ulubionych, z których korzystam na codzień.

Colour Lovers

Colourlovers

Numer jeden na mojej liście. Masa gotowych palet i paternów. Oczywiście na stronie znajduje się również generator. Palety można ściągnąć z przeróżnymi rozszerzeniami do wielu zastosowań.

Color Schemer

Colorschemer

Na tej stronie znajdziesz generator online, galerię palet i kilka programów. Często używam ColorSchemer Studio 2 ma dużo przydatnych opcji np. pobieranie palety z obrazka, przykładowe kombinacje kolorów z tekstem, mikser kolorów. Niestety program kosztuje 49,99$, choć moim zdaniem to dobra inwestycja.

Color Scheme Designer

Colorschemedesigner

Moje nowe odkrycie. Generator z wieloma fajnymi opcjami, bardzo przyjazna obsługa.

Colorcombos

Colorcombos

Ganerator może nie powala, ale całkiem fajna biblioteka palet.

To by było na tyle.  Jeśli mój zestaw wydaje Ci się za mały, lub masz swoich faworytów – podziel się w komentarzach.


Zapisz się na newsletter

Nienawidzę spamu tak samo jak Ty, dlatego obiecuję, że nigdy nie sprzedam, ani nie udostępnię nikomu Twojego adresu e-mail.

(W każdej chwili możesz się wypisać, klikając link na końcu każdego maila.)

Tagi: ,